Ešte stále hľadám mu meno

Ešte stále mu hľadám meno. Ako ho pomenovať, aby som si ho chvíľu pamätala. Mám si ho zaznačiť do skicára, alebo len drobnou ceruzkou zakrúžkovať v diári?
Ešte stále nad tým premýšľam. Akosi neviem zbaviť sa pocitu, že bude dobré nájsť mu meno.
...
Dnes sme mali klientku z Francúzka. V štúdiu sa nieslo sústredenie, lebo kto pozná Bumpkina, pri práci robí dve veci. Buď je ticho a pekelne tetuje. Alebo pekelne tetuje a hlasno na mňa nadáva, lebo som mu urobila linky farebné, bez linky čiernej. No a to on, preveľmi nemusí. Hold, týmto mu odkazujem, že bude sa to opakovať znovu a až do vtedy, kým to nebudem robiť sama. Čo vlastne správne podotkol, bude niekedy možno budúci rok niektorú sobotu.
Poznáme sa. Obaja veľmi dobre. Dnes sme si to všetko preopakovali a dobre sa stalo, lebo klientka z Francúzka sa na tom bavila. Ano, dve postavičky z toho každá má svoje dokonalé miesto na svoju skromnú existenciu.
A tak sa kreslilo na kožu, pani bola milá a napokon sme spolu nakúpili pár kreatívnych drobností. Ona pre seba a ja- pre vás, lebo čierne fixy sa mi minuli, no a úprimne, ako by som potom kreslila návrhy?...
...
Ešte stále mu hľadám meno. Ráno začal tak obyčajne a potom začal sa húpať s obedom, jemne, aby sa žalúdok nedvíhal. Ešte stále premýšľam, či A4 mu bude stačiť alebo vytiahnem plagátový formát. Akosi neviem sa zbaviť pocitu, že bude dobré uložiť si všetky detaily o ňom.
...
Dokončila som obrázok, až sa bojím napísať, že som ho robila na svojom VIP live instagrame, kde sa zíde malá skupinka vás a ...stíhame všetko. Teda, zvyčajne sa v slovách zamotám a kreslím už len okrajovo. Ale aj to sa ráta.
Ten obrázok sa mi páči. Mnohí z vás tomu asi ani neuveria, ale je to tak! Je niečím pekný pre mňa. Možno tou nahotou, možno tou krehkosťou, ktorú tam ja vidím. A možno tým, že ste ho robili spolu so mnou. Tým to bude.
...
Ešte stále mu hľadám meno. Musí to byť niečím iné , aby pokrylo celé to dianie okolo. Obed v parku, kapučíno k raňajkám, drobný nákup, sem tam úsmev, sem tam Bumpkinova vráska pod pravým okom. Ešte stále mu hľadám meno, tomu dnešnému dňu, čo prišiel a pomaly sa stratí.
Ešte stále váham, či slovo pekný, bude ho dostatočne vystihovať.
Ktovie.







1 komentár:

  1. Tak teď nevím ... po tomto článku bych tě nenechala napsat sbírku úvah, ale snad i sbírku básní. ♥
    Moc mě mrzí, že jsem nemohla sledovat celou dobu, jak kreslíš, ale aspoň na chviličku jsem tam byla... přítel mi zatrhl sledovat stream jenom proto, abych se učila. :D Ale, když už jsem to zaplé měla, první, co jsem řekla: "Připomíná mi to Bowieho Blackstar."
    Ta hudba je tak silná, stejně jako tvoje tvorba.
    A tetování krásné.

    OdpovedaťOdstrániť